Światło LED – do czego służy w kosmetyce?

Szukając nowego zabiegu do gabinetu (uwierzcie ? nie jest to wcale takie proste!) trafiłyśmy na zabieg o nazwie Bloomea. Koncepcja zabiegu powstała we Francji i przez 10 lat urządzenie było tam używane przez francuskich chirurgów plastycznych. Służyło ono do usuwania blizn po operacjach. W trakcie testów wykonano badania, które udowodniły, że ten zabieg nie tylko wywiera korzystny wpływ na blizny pooperacyjne,  ale również wpływa na zmarszczki i i ujędrnia skórę. Jest to zabieg który działa przede wszystkim rozjaśniająco na przebarwienia, liftingująco i przeciwzmarszczkowo, odświażająco, dotleniająco, wygładzająco oraz nawilżająco. Działa także na niewielkie blizny, które zostały jako pamiątka po przebytym trądziku.


Dziś chciałabym przybliżyć funkcję światła LED, jakie pełni ono w urządzeniu, ale najpierw krótko na czym polega cały zabieg Bloomea.


Zabieg składa się z trzech kroków :
 
1. MAKROEKSFOLIACJA – wybieramy z pośród 3 głowic, jedną tą najbardziej dopasowaną do typu cery klientki i złuszczamy skórę , czyli przygotowujemy skórę do dalszej części zabiegu.

2. MIKROWIBRACJA – dzięki nim wprowadzamy wgłąb skóry składniki aktywne znajdujące się w koktajlu (kolagen, elastyna i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy), ale również stymulujemy powstanie nowych włókien kolagenowych. Przy okazji następuje skrócenie tych włókien tak, aby skóra była bardziej napięta i jędrniejsza.

3. LUMINOTERAPIA – jednocześnie z mikrowibracją działa też światło LED, które ma to samo zadanie, czyli wprowadzenie substancji aktywnych oraz stymulowanie skóry do większej produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych.


Co to jest światło LED ?

Led to dioda emitująca światło (LightEmittingDiode) z diodami luminescencyjnymi, które emitują światło monochromatyczne. Używa się ich najczęściej do leczenia trądziku oraz fotoodmładzania. Przewaga nad innymi laserami polega  na łatwości przeprowadzania zabiegu oraz bezbolesnym, szybkim i bezpiecznym sposobie leczenia skór.W zależności jaki jest kolor światła emitowanego przez lampeledposiada różne głębokości wnikania w głąb skóry. Każdy kolor emitowanego światła ma trochę inne zastosowanie.

Rodzaje światła emitowanego przez lampę LED:

  • czerwone (wnika głęboko do skóry właściwej)? ujędrnia , działąprzciwzmarszczkowo , dotleniająco i odżywczo na skórę, pobudza mikrokrążenie w skórze .
  • niebieskie– stosowane przy trądziku, działanie przeciwzapalne.
  • fioletowe– połączenie światła czerwonego i niebieskiego, stosowane w terapii trądziku.
  • zielone– pobudza krążenie krwi i działa odprężająco
  • żółte– również działa przeciwstarzeniowo i pobudza proces powstawania kolagenu, ale nie dociera tak głęboko jak światło czerwone


Zaletą takiego naświetlania jest to, że można wykonywać zabieg o każdej porze roku (lato nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu). Jest to więc zabieg nieinwazyjny oraz bezbolesny.


Chciałabym przybliżyć działanie światła LED 633 nm, które między innymi jest właśnie wykorzystywane w zabiegu Bloomea.

Działanie światła czerwonego LED 633 nm zostało udowodnione naukowo. 

Badania in vivo wykazały wzrost produkcji kolagenu po napromieniowaniu skóry światłem LED o długości fali 633 nm. Nasza skóra ma zdolność do pochłaniania światła o różnych długościach fal. Kiedy światło LED zostaje wchłonięte przez skórę, zostaje przekształcone w energie którą skóra wykorzystuje do odpowiednich procesów metabolicznych takich jak powstanie większej ilości naczyń włosowatych czy zwiększenia produkcji kolagenu. Jest to światło które wytwarza małą ilość ciepła.

Próby i testy pokazują że światło LED wchłonięte przez fibroblasty zwiększa syntezę kolagenu i proteoglikanów, czyli działa przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco, poprawia owal twarzy. Przed naświetlaniem LED można położyć na skórę preparat aktywny, który pod wpływem naświetlania dotrze do głębszych warstw skóry, co da nam lepszy efekt.


Kolagen i elastyna są ważnymi składnikami które wchodzą w skład naszej skóry. Głównym ich zadaniem jest utrzymywanie jędrności, elastyczności i napięcia skóry. Wraz z wiekiem tych włókien w naszej skórze jest coraz mniej. Na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych ma wpływ również środowisko zewnętrzne czyli promienie UV, zanieczyszczenia powietrza , dym papierosowy i inne.


Jeżeli chcesz poprawić kolor skóry, ujędrnić i wygładzić zmarszczki na pewno światło LED będzie pomocne .
Więcej o działaniu światła LED TUTAJ

Weź udział w dyskusji

Your email address will not be published. Required fields are marked *