Antyoksydanty!

Czy wiesz że, antyoksydanty to składniki, które można stosować w pielęgnacji każdej skóry?

Wiadomo nie dla każdego będzie to samo serum lub krem, będzie to już uzależnione od tego co jeszcze w składzie oprócz antyoksydantów będzie się znajdować.

Preparat z antyoksydantami warto wprowadzić wiosną, co nie znaczy, że nie możesz zacząć teraz.
Każda pora jest dobra aby, zacząć odpowiednią i świadomą pielęgnacje.

Antyoksydanty

strażnicy naszej skóry, bronią nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jeżeli zastanawiasz się jak zapobiegać pierwszym oznakom starzenia się skóry, to jednym z kroków jakie powinnaś podjąć w swojej pielęgnacji to dołączenie produktu bogatego w antyoksydanty.

Jakie antyoksydanty mamy do wyboru:

  • kwas ferulowy – jest bardzo aktywnym antyoksydantem, eliminuje reaktywne formy tlenu oraz wymiata wolne rodniki. Bardzo dobrym pomysłem jest nałożenie go jako serum pod filtr przeciwsłoneczny. Bardzo dobrze działa w połączeniu z witaminą C i E, ponieważ stabilizuje obie te witaminy. Dzięki czemu mamy jeszcze skuteczniejsze działanie.
  • koenzym Q10 (ubichinon) – występuje naturalnie w skórze, natomiast wraz z wiekiem jest go coraz mniej. Dużo lepsze właściwości wykazuje w połączeniu z witaminą C i E. Bardzo ciekawy jest fakt, iż regeneruje witaminę E. Gdyby brakowało w naszej skórze koenzymu Q10, regeneracja tej witaminy byłaby znacznie wolniejsza. Do 25 r.ż syntetyzowany jest przez organizm w wystarczających ilościach, niestety później może być go zbyt mało. Na obniżenie jego naturalnej zawartości mają wpływ również czynniki zewnętrzne: nieodpowiednia dieta, promienie UV, choroby, niektóre leki, alkohol itp.
  • ekstrakt z zielonej herbaty – tutaj najbardziej chodzi o Epilogalusokatechina (EGCG), jest to najsilniej działający antyoksydant będący w zielonej herbacie. Blokuje enzym odpowiadający za niszczenie zdrowych komórek oraz enzymy niszczące kwas hialuronowy i lipidy cementu międzykomórkowego. Ekstrakt z zielonej herbaty blokuje enzymy niszczące strukturę kolagenu. Co za tym idzie mamy dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe.
  • niacynamid ( witamina b3 ) – witamina rozpuszczalna w wodzie, cenny składnik preparatów kosmetycznych. Zwiększa produkcję ceramidów w skórze, czyli wzmacnia barierę lipidową skóry. Dzięki czemu również zmniejsza TEWL, czyli zmniejsza odparowanie wody z naskórka. Jest antyoksydantem, często możemy spotkać go w kremach z filtrem przeciwsłonecznym. Po prostu wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Reguluje gruczoły łojowe, pomaga w walce z przebarwieniami oraz działa przeciwzapalnie.
  • ekstrakt z pestek winogron – wykazuje wysoką zawartość aktywnych flawonoidów, stanowiących główne źródło naturalnych przeciwutleniaczy. Bardzo ważny jest tu resweratrol, który chroni błony komórkowe przed wolnymi rodnikami. Ekstrakt ten wykazuje silną właściwość hamującą działanie enzymów degradujących włókna kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dlatego chroni skórę przed utratą jędrności oraz elastyczności. Jest cennym składnikiem w pielęgnacji skóry naczyniowej ponieważ, wzmacnia naczynia krwionośne oraz poprawia mikrokrążenie.
  • kwas ?-liponowy – chroni skórę przed działaniem wolnych rodników tlenowych, rozjaśnia skórę i działa przeciwzapalnie oraz przeciwzmarszczkowo. Rozpuszczalna jest w tłuszczach oraz w wodzie i dobrze przenika przez skórę. Zapobiega nieprzyjemnym skutkom promieniowania UV oraz regeneruje inne antyoksydanty.

Standardowo wybór jest dość spory, łączenie kilku antyoksydantów w jednym preparacie będzie najlepsze, ponieważ będą siebie wspierały nawzajem i regenerowały. Dzięki temu będą miały jeszcze skuteczniejszy wpływ na skórę.

Antyoksydanty to super sposób na pielęgnacje letnią, wtedy nasza skóra potrzebuje ich najbardziej.

Weź udział w dyskusji

Your email address will not be published. Required fields are marked *