Witamina C BV-OSC

Witamina C różne ma oblicza. Może mieć właściwości rozjaśniające, antyoksydacyjne, wpływające na strukturę skóry. Dlatego też jako składnik ma różne nazwy w INCI.

Jednym z nich jest właśnie tajemnicze BV-OSC.

To najnowsza forma witaminy C ? tetraizopalmitynian askorbylu, handlowo nazywana BV-OSC, o wysokim powinowactwie do bariery lipidowej naskórka, przez co łatwo wnika w głąb skóry właściwej.

Jest to najskuteczniejsza i najdroższa forma witaminy C, idealna dla osób o cerze delikatnej i nadwrażliwej, które nie tolerują witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Posiada najwyższą stabilność wynoszącą nawet do kilkunastu miesięcy.

Dzięki właściwości rozpuszczania w tłuszczach z łatwością przenika do komórek skóry, gdzie pełni rolę kofaktora w produkcji kolagenu. Nie powoduje podrażnienia ani łuszczenia skóry oraz nie wymaga niskiego pH, aby pokonać warstwę rogową.

Doskonale wspomaga ochronę przed promieniowaniem UV, stymuluje syntezę kolagenu, działa rozjaśniająco hamując produkcję melaniny, poprawia elastyczność skóry spłycając drobne zmarszczki. Wzmacnia naczynia krwionośne poprawiając mikrokrążenie, działa łagodząco i przeciwzapalnie. Lipofilowa forma witaminy C ze względu na wysoki stopień penetracji w głąb skóry jest stosowana w niższym stężeniu (1-3%) niż kwas askorbinowy.

Zapraszam Cię również na na moją grupę na Facebooku ZDROWA SKÓRA kliknij TUTAJ, gdzie możesz dzielić się swoim doświadczeniem i opiniami ?

Weź udział w dyskusji

Your email address will not be published. Required fields are marked *