Kwas traneksamowy

Oto moje cudowne odkrycie

Ostatnio przypomniałam Wam o przebarwieniach, więc dziś prezentuję substancję, która ma szansę stać się hitem w zmniejszaniu ich widoczności i pobudliwości melanocytów.

Pierwszą liposomową formułę z 2% kwasem traneksamowym, opartą na fosfatydylocholinie (o niej pisałam tutaj:, wprowadzono w 2002 roku. Taka forma podania okazała się bardzo skuteczna.

Jego właściwości porównuje się do hydrochinonu, ale… na całe szczęście w Europie nie jest zakazany i okazuje się być bardziej akceptowany przez klientki pod względem działań niepożądanych w porównaniu do hydrochinonu.

Jak on wpływa na przebarwienia?
Uważa się, że kwas traneksamowy może zapobiegać aktywacji melanocytów przez światło słoneczne na drodze hamowania aktywacji plazminogenu. Przez to, że może wiązać się do plazminogenu tak jak lizyna (i zajmować jej miejsce) to po połączeniu dezaktywuje plazminogen. To z kolei prowadzi do obniżenia produkcji prostaglandyn, zmniejsza aktywność tyrozynazy w melanocytach i hamuje melanogenezę. Działa zatem na różnych etapach melanogenezy. Będzie wpływał nie tylko na istniejące przebarwienia, ale również zapobiegał nawrotom po stosowaniu innych metod usuwania przebarwień.

Kwas traneksamowy oprócz działania rozjaśniającego przebarwienia, wykazuje szczególne właściwości przeciwświądowe i łagodzące stany zapalne skóry, a nawet alergiczne pokrzywki. Sprawdzi się w przypadku skóry z trądzikiem różowatym. Wykazuje również działanie nawilżające. To czyni go pożądanym aktywnym składnikiem preparatów kosmetycznych i zabiegów w gabinetach kosmetologicznych.

Gdzie go znaleźć?

– Melaspeel TRX Sesderma
– Arkana Unitone TXA + wit. C
– Dermalogica Power Bright TRX
– Sesderma Hidraderm TRX liposomowe serum
– i oczywiście w kosmetykach spersonalizowanych https://zdrowy-styl.pl/oferta/spersonalizowany-krem/

Weź udział w dyskusji

Your email address will not be published. Required fields are marked *