Kwas linolowy

Kwas linolowy

Dziś bardzo ważny składnik dla dosłownie KAŻDEJ skóry: kwas linolowy. 😀

Zapraszam do czytania, a dowiesz się dlaczego jest taki ważny!

Kwas linolowy należy do grupy omega-6, jest niezbędnym nienasyconym kwasem tłuszczowym potrzebnym naszej skórze. Stosowanie lipidów na cerę, a w szczególności tych z grupy omega-6, przyśpiesza odtwarzanie lipidów skórnych w ciałkach lamelarnych. Niestety wraz z wiekiem ciałka lamelarne odtwarzają się coraz wolniej. Dlatego właśnie skóry dojrzałe będą potrzebować więcej lipidów w pielęgnacji.

Kwas linolowy występuje w największych ilościach w oleju słonecznikowym, sojowym, krokoszowym, kukurydzianym, sezamowym, arachidowym, w oleju z pestek winogron oraz w oleju z kiełków pszenicy. Jest bardzo ważny dla skóry suchej, ponieważ poprawia barierę hydrolipidową, zmniejsza ucieczkę wody i normalizuje metabolizm.

Jest również naturalnym składnikiem łoju, który jest wytwarzany przez gruczoł łojowy. U osób z problemem trądziku, często obserwuje się spadki tego kwasu tłuszczowego. Co ma wpływ na konsystencję łoju, na skutek zmniejszenia ilości kwasu linolowego dochodzi do zagęszczenia łoju. Konsekwencją tego jest blokowanie porów, powstawanie zaskórników i zmian zapalnych.

Zastosowanie kwasu linolowego poprawia pracę gruczołów łojowych. Łój staje się bardziej płynny i nie zachowuje się jak lepik, który zlepia martwe komórki naskórka. Wykazuje świetne działanie w kierunku zmniejszania ilości zaskórników.

Ten kwas tłuszczowy znajduje się w strukturze błony komórkowej i bierze udział w produkcji cementu międzykomórkowego. Kwas linolowy jest składnikiem ceramidu I.

Weź udział w dyskusji

Your email address will not be published. Required fields are marked *