Arbutyna

Arbutyna

Tym razem bardzo fajny składnik dla skóry z problemem przebarwień.

Chcesz dowiedzieć się co to takiego? Zapraszam do czytania 🙂

Arbutyna jest uznanym składnikiem kosmetycznym, przeznaczonym do rozjaśniania przebarwień, wywołanych zmianami zapalnymi oraz wzmożoną aktywnością melanocytów.

Arbutyna jest związkiem bezpiecznym oraz przynosi dobre rezultaty w terapii przebarwień różnego pochodzenia. Wszytko to dzięki swoim właściwościom. Głównie stosuje się ją poprzez działanie hamujące na enzym tyrozynazę, co ma wpływ na zmniejszenie produkcji barwnika.

Wśród roślinnych surowców można znaleźć ją w liściach mącznicy lekarskiej lub liściach borówki bursznicy. Liść mącznicy lekarskiej służy jako środek odkażający drogi moczowe, dlatego jest stosowany w przypadku zdiagnozowania zakażenia dróg moczowych oraz przewlekłego zapalenia pęcherza.

Właściwości przeciwbakteryjne liści mącznicy lekarskiej są skuteczne w leczeniu zakażeń spowodowanych: Proteus vulgaris, Escherichia coli, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Enterococcus faecalis, Candida albicans, Bacillus subtilis, Helicobacter pylori, Klebsiella, Shigella sonnei i S. flexneri.

W stężeniach powyżej pH 7, arbutyna ulega przekształceniu do hydrochinonu i glukozy, przez co może podrażniać skórę. Arbutyna jest łagodniejsza w zastosowaniu niż hydrochinon, który wykazuje właściwości cytotoksyczne w stosunku do komórek melanocytowych.

Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie arbutyny i innych składników stosowanych przy przebarwieniach takich jak: niacynamid, witamina C, kwas tranekasmowy, kwas kojowy.

W przypadku przebarwień, bardzo ważne jest łączenie składników.

Weź udział w dyskusji

Your email address will not be published. Required fields are marked *